تبلیغات
دزفول - آرامگاه یعقوب لیث صفاری - بازدید فعالان فرهنگی سیستان ازمقبره یعقوب لیث صفاری دزفول
دزفول - آرامگاه یعقوب لیث صفاری
دزفول آرامگاه یعقوب لیث صفاری ؛ پدر زبان فارسی ایرانی و اولین شهریار ایرانی

نی زار : مهمترین حلقه مفقوده فرهنگ سرزمین کهن سیستان شخصیت بزرگ وسردارایرانی یعقوب لیث است که بی شک در ادبیات ایران و زبان پارسی نقش تاثیرگزاری داشته است, بدین منظور جمعی از فعالین فرهنگی سیستان با حمایت دکتر مرادی از مدیران ارشد بانک کشاورزی کشور و با هدف آغاز تلاش جهت احیای فرهنگ غنی سیستان ورجاوند سفر فرهنگی به مقبره یعقوب لیث داشتند که در این سفر آقایان دکتر محمد تقی رخشانی، دکتر محمد تقی طباطبایی، مهندس بهرام شهریاری، استاد سلطانعلی جهانتیغ، سیدمحمدتقی حسینی، استاد آرمین، استاد مددی، مهندس گلشنی همراه بودند.

فعالین فرهنگی سیستان در این سفر ضمن بازدید از مقبره بزرگ مرد ایران ; یعقوب لیث صفاری دیدارهایی نیز با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان میراث فرهنگی و مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان داشتند که ماحصل این دیدارها نتایجی مفید برای این موضوع بود.

از دیگر برنامه های این سفر برگزاری مراسم شاهنامه خوانی و شعر خوانی  در سالن آمفی تئاتر شهرستان دزفول و گفت و گو با هنرمندان این شهرستان بوده است.

امید است بازدیدهای اینچنینی باعث اولویت قرار گرفتن ساخت مقبره شایسته برای احیاگر زبان پارسی ; امیر یعقوب لیث شود.

یعقوب لیث صفاری در دزفولطبقه بندی: آرامگاه یعقوب لیث دزفول در رسانه ها، 
برچسب ها: دزفول، خوزستان، ایران، سیستان و بلوچستان، یعقوب لیث صفاری، آرامگاه یعقوب لیث صفاری، دزفول آرامگاه یعقوب لیث صفاری،
ارسال توسط نجمه مورث نوری
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin